Czym jest modal?

Modal

Czym jest modal?

Delikatny materiał z włókien roślinnych

Modal jest nowoczesnym włóknem, jak jersey lub sztuczna skóra, znany jako „lepsza wiskoza”: włókna modalowe jak wiskoza uzyskuje się w 100 procentach z celulozy, tj. z włókien roślinnych, a zatem należy do celulozowych włókien chemicznych. Różnica w stosunku do wiskozy leży w procesie przędzenia, co przynosi różne właściwości gotowemu materiałowi: modal w porównywaniu z wiskozą, bawełną lub innym materiałem jest, gładszy, bardziej chłonny, bardziej odporny na ciepło i bardziej wytrzymały.

Pochodzenie materiału

Drewno z którego otrzymuje się modal jest z reguły drewnem bukowym z Centralnej Europy.

Produkcja modalu

Pomimo naturalnego pochodzenia surowca, modal ze względu na jego przetwarzanie należy do włókien chemicznych i syntetycznych. Do jego produkcji drewno jest korowane, drzazgi oddzielane, oczyszczane i na końcu przędzone w procesie maszynowym.

Jak zadbam o modal

Modal, podobnie jak bawełna i inne włókna, jest szczególnie wytrzymały, bardzo łatwy do prania ze względu na swoją odporność na alkalia (częste pranie nie może uszkodzić tkaniny) pozostaje miękki i przyjemny. Daje się również dobrze farbować.

Jakie cechy szczególne ma modal?

Te zalety i cechy posiada modal:

  • Materiał jest elastyczny i nie zmienia kształtu, idealny, na przykład na swetry dzianinowe.
  • Modal jest chłonny, oddychający i miękki. Ponadto  jest szczególnie wygodny w noszeniu, nawet w bezpośrednim kontakcie ze skórą; jest idealny na bieliznę.
  • Modal jest odporny na zagniecenia.
  • Długa trwałość sprawia, że tkanina jest szczególnie popularna.
  • Gładkie włókna modalu zapewniają nawet u osób z alergią lub wrażliwą skórą wysoki komfort noszenia.

Odkryj w sklepie internetowym BADER różnorodną modę damską z przyjemnej tkaniny modal.